Montanes OcCre [COMPLETED BUILD]

uż jakieś 10 lat temu wykonałem dużo pracy - głównie w browarach i przemyśle soków owocowych i jagodowych. Nasza siedziba nadal znajduje się w Warszawie Witaj El Capi
Boję się teraz wymieniać te metalowe elementy żeby nie narobić szkud. Ale jeszcze się zastanowię nad tym. Mieszkam w Chrzanowie koło Krakowa
 
Witam i dziękuje za polubienia .
El Capi zdecydowałem się i wymienię te metalowe elementy na drewniane ale muszę coś wymyśleć. A teraz parę fotek z postępu prac.View attachment 220974View attachment 220975View attachment 220976View attachment 220977View attachment 220973
Bravo, Bravo. It cannot be much BETTER. Nobody -when they see the SHIP-will believe that this build is from a middle range KIT(price-wise) I am happy too, that you will get rit of the main metallic parts. They figure on the Baupress may be difficult the carve- any way you have the talent to do ir

.Brawo, Brawo. Nie może być dużo LEPSZE. Nikt - kiedy zobaczą STATEK - nie uwierzy, że ta konstrukcja jest ze średniej półki KIT (jeśli chodzi o cenę). Ja też się cieszę, że dostaniesz rytuał głównych metalowych części. Wydaje się, że na Baupress może być trudno wyrzeźbić - w każdy sposób, w jaki masz do tego talent.
 
Witam .
Dzisiaj mała aktualizacja i pytanie i poradę jak to powinno wyglądać w Hiszpańskich statkach chodzi mi o mocowanie junfersów do burt . Czy na zamieszczonym zdjęciu jest to prawidłowe. Barwiłem junfersy tuszem. Montowałem ławy pod junfersy . Pozdrawiam Mirek

Hello .
Today, a small update and a question and advice on how it should look in Spanish ships, I mean attaching junfers to the sides. Is it correct in the photo. I dyed junfersy with ink. I mounted benches under the junfersy. Regards Mirek

20210319_125721.jpg20210318_160604.jpg20210319_125750.jpgIMG-5634a.jpg20210319_125737.jpg
 
Last edited by a moderator:
Bravo, Bravo. It cannot be much BETTER. Nobody -when they see the SHIP-will believe that this build is from a middle range KIT(price-wise) I am happy too, that you will get rit of the main metallic parts. They figure on the Baupress may be difficult the carve- any way you have the talent to do ir

.Brawo, Brawo. Nie może być dużo LEPSZE. Nikt - kiedy zobaczą STATEK - nie uwierzy, że ta konstrukcja jest ze średniej półki KIT (jeśli chodzi o cenę). Ja też się cieszę, że dostaniesz rytuał głównych metalowych części. Wydaje się, że na Baupress może być trudno wyrzeźbić - w każdy sposób, w jaki masz do tego talent.
Witaj El Capi
Proszę cię o pomoc. Chodzi mi o wiązanie junfersów do burt w Hiszpańskich statkach z epoki Montanesa. Czy takie jak na zdjęciach jest prawidłowe

Hello El Capi
I am asking you for help. I mean tying junfers to the side of Spanish ships from the Montanes era. Whether as in the photos is correct

20210322_145050.jpg czy to były inne wiązania bo mam wątpliwości. To jest zrobione na próbęIMG-5634a.jpg
 
Last edited by a moderator:
Can I advise you? The Montanes is a very large ship. Her masts are powerful. And then there's the topmast, and the topgallants, and the rest of the rigging. All this creates a large mass and a large load on the shrouds. Therefore, I think that it is necessary to fasten as in the figure under number 1. two bolts at the bottom in the joints. It is attached through the walls. Only the intermediate link joint inside should be.
 
What you have on the image is correct. be sure that the table is fastened well -both on top or bottom .because there is a lot of strength as Mr Deep mention
Witam Mirek, u ciebie dobrze, wszystkie części się zgadzają
 

Attachments

  • 192.jpg
    192.jpg
    152.8 KB · Views: 23
  • 213.jpg
    213.jpg
    94.9 KB · Views: 20
  • 31.jpg
    31.jpg
    63 KB · Views: 26
  • MONTAÑES-111 (94).JPG
    MONTAÑES-111 (94).JPG
    233.1 KB · Views: 24
Witam
Dziękuje za zainteresowanie się moją relacją i polubienia.
Dalej pracuje przy dziobie konkretnie zacząłem robić kosz i pachołki do wiązania lin
Pozdrawiam
View attachment 210388View attachment 210388View attachment 210389View attachment 210390View attachment 210390View attachment 210389View attachment 210389View attachment 210392View attachment 210393View attachment 210394
CANNOT BE MUCH BETTER. I AM REALLY JEALOUS ON YOUR BUIL- BETTER THAN MINE. YOUR GALLERIES TURN UP TOP

NIE MOŻE BYĆ WIELE LEPSZY. JESTEM NAPRAWDĘ BARDZO BUDOWLANY DLA TWOJEGO BUDYNKU - LEPIEJ NIŻ MÓJ. TWOJE GALERIE PODKRĘĆ NA GÓRZE
 
WITAM
Dzięki za zainteresowanie moim problemem Mr .Deep tam miały być dwa gwoździe a ja dałem tylko jeden bo to była prowizorka tymczasowa. El Capi za zdjęcia jak zwykle jesteś bardzo pomocny.20210324_163938.jpgTak wyglądają odciągi do junfersów 20210324_202923.jpg20210324_202832.jpgtak robię zawiasy do furt armatnich. Dwie rurki gwoździk i lutowanie. Pozdrawiam Mirek20210329_134247.jpg
 
WITAM
Dzięki za zainteresowanie moim problemem Mr .Deep tam miały być dwa gwoździe a ja dałem tylko jeden bo to była prowizorka tymczasowa. El Capi za zdjęcia jak zwykle jesteś bardzo pomocny.View attachment 224106Tak wyglądają odciągi do junfersów View attachment 224109View attachment 224108tak robię zawiasy do furt armatnich. Dwie rurki gwoździk i lutowanie. Pozdrawiam MirekView attachment 224110
ześć Mirek, czekałem na wieści od ciebie. Do tej pory zbudowałeś fantastycznie dobrze zbudowany model. Nie mogłem nawet osiągnąć twojego poziomu. Mam wszystkie Twoje zdjęcia zapisane na moim komputerze. Mam nadzieję, że reszta będzie równie dobra. Jeśli będziesz tego potrzebować później, mam dużo materiałów na temat stojącego zestawu Rig-Standing - szczegółowe artykuły na temat budowy żagli, a także artykuły na temat budowy masztów i Running Rigning
You have done -until now-a Fantastik build Model. I MUST admit that I could NOT do it better, worse than better
 
ześć Mirek, czekałem na wieści od ciebie. Do tej pory zbudowałeś fantastycznie dobrze zbudowany model. Nie mogłem nawet osiągnąć twojego poziomu. Mam wszystkie Twoje zdjęcia zapisane na moim komputerze. Mam nadzieję, że reszta będzie równie dobra. Jeśli będziesz tego potrzebować później, mam dużo materiałów na temat stojącego zestawu Rig-Standing - szczegółowe artykuły na temat budowy żagli, a także artykuły na temat budowy masztów i Running Rigning
You have done -until now-a Fantastik build Model. I MUST admit that I could NOT do it better, worse than better
Witaj El Capi
Dziękuje za miłe słowa i uznanie. Co do budowy masztów rei i całego takielunku to bardzo chętnie skorzystam z twoich materiałów i rad bo nie mam doświadczenia w budowie Hiszpańskich statków ,do tej pory budowałem Angielskie i Francuskie. Właśnie niedawno skończyłem La Solei Royal podeśle ci parę fotek. Pozdrawiam Mirek20190527_095311.jpg
20190527_095358-jpg.224175
20190527_095420.jpg
20201010_182358-jpg.224177
20201022_180514.jpg20201022_180417.jpg
 

Attachments

  • 20190527_095358.jpg
    20190527_095358.jpg
    223.9 KB · Views: 184
  • 20201010_182358.jpg
    20201010_182358.jpg
    283.5 KB · Views: 184
Witaj El Capi
Dziękuje za miłe słowa i uznanie. Co do budowy masztów rei i całego takielunku to bardzo chętnie skorzystam z twoich materiałów i rad bo nie mam doświadczenia w budowie Hiszpańskich statków ,do tej pory budowałem Angielskie i Francuskie. Właśnie niedawno skończyłem La Solei Royal podeśle ci parę fotek. Pozdrawiam MirekView attachment 224174
20190527_095358-jpg.224175
View attachment 224176
20201010_182358-jpg.224177
View attachment 224178View attachment 224179
Dzień dobry Mirec. Najpierw pytanie? Czy masz maila? Jeśli tak, mogę przesłać Ci wiele informacji w formacie PDF, więc nie ma potrzeby wyszukiwania adresu WEB.
Budowa masztów i stocznie, tutaj jest pytanie, czy masz tokarkę, czy robisz to ręcznie- TAK JAK ZROBIŁEM-
Ponieważ widzę wiele złych do BARDZO złych zadatków na żaglu, mogę przesłać wam wiele informacji, a także poprawne zamocowanie masztu i jardów - między angielskim a francuskim / hiszpańskim Riggenem, nie ma zbyt wielu różnych. To tylko GŁÓWNIE DOLNY MASZT i Stocznie, gdzie jest różnica, ale ponieważ masz Budowanie "Soleil Royal" w zależności od producentów - tak jak twój i mój są od różnych producentów, był poprawnie wykonany - mój statek miał odpowiednie Czapki na górze dolnego masztu. Running Riggen jest w dużej mierze standardem, podobnie jak bieganie - to jest jak prowadzenie jednego samochodu do drugiego - NIE było czasu na naukę marynarza. W każdym razie Running Riggen mam w szczegółach - zarówno ogólnie, jak i każdy maszt - z żaglami lub bez - z żaglami około 50%.
el Capi
mój adres e-mail to peandersen@telefonica.net

Good morning Mirec. First a question? Do you have an E-Mail Address? If yes, I can send you a lot of PDF information in a PDF format, so no need to find the WEB address.
Mast building and Yards, here it is a question if you have a Lathe or do it by hANDS- AS I DID-
As I see many bad to VERY bad sail makings, I can send you a lot of information, plus it correct attachment of Mast and Yards- Between the Ingles and French/ Spanish Riggen, there are not that many different. It is only mainly the LOWER MAST and Yards, where there is a difference, but as you have Build "Soleil Royal" depending on manufacturers -as yours and mine are from different manufacturers, was correct made-my ship had the right Caps on top of the lower mast. The Running Riggen is Very much a Standard as well the running -it is like driving one car to another-there was NO time to learn up a Sailor. Anyhow the Running Riggen I have down the details -both Generally and then each mast -with or without Sails- with sails about 50 .percent.
el Capi
my E-Mail is peandersen@telefonica.net
 

Attachments

  • 083.jpg
    083.jpg
    136.1 KB · Views: 9
  • 30-06-14 008.jpg
    30-06-14 008.jpg
    206.4 KB · Views: 10
  • 2014-05-28 21.20.47.png
    2014-05-28 21.20.47.png
    610.3 KB · Views: 10
Cześć :)
Chciałbym przedstawić, jak buduję model statku Montanes OcCre. Wiem, że na forum są już dwie wersje dotyczące modelu, jednak ja zdecydowałem się na zakup tego trochę inaczej, chciałem przedstawić innowacje, które postanowiłem wprowadzić. W moim modelu wymieniłem całe całe drzewo. Pokłady wykonane są z olchy, burty z orzecha włoskiego i czereśni amerykańskiej. Na dole pierwszy na półlufy, rząd resztę przerobiłem na lawety. Wykonałem również kołkowanie całego modelu mosiężnym 0,5 mm. Na zdjęciach prezentuję obecny etap prac, dołączam również kilka zdjęć z wcześniejszych prac. To mój pierwszy pierwszy, proszę o wyrozumiałość :) Będę wdzięczny za wszystkie uwagi i ceny debiutów.

google translation:
Hi :)
I'd like to introduce you to how I build the Montanes OcCre model ship. I know that there are already two versions of the model on the forum, but I decided to buy it a little differently, I wanted to present the innovations that I decided to introduce. In my model, I replaced the entire tree. The decks are made of alder, sides of walnut and American cherry. At the bottom, the first half-barrels, and the rest of the row were turned into tow trucks. I also made a 0.5mm brass pinning of the entire model. The photos show the current stage of work, I also attach some photos from previous works. This is my first one, please bear with me :) I will be grateful for all comments and debuts prices.
Hallo @Mirek
we wish you all the BEST and a HAPPY BIRTHDAY
Birthday-Cake
 
Witaj El Capi
Proszę cię o pomoc. Chodzi mi o wiązanie junfersów do burt w Hiszpańskich statkach z epoki Montanesa. Czy takie jak na zdjęciach jest prawidłowe

Hello El Capi
I am asking you for help. I mean tying junfers to the side of Spanish ships from the Montanes era. Whether as in the photos is correct

View attachment 222518 czy to były inne wiązania bo mam wątpliwości. To jest zrobione na próbęView attachment 222519
YES. THEY ARE CORRECT ADDED
 
Witam
Mała aktualizacja20210414_073200.jpg

miejsce na drzewce pod flage20210414_081112.jpg
przymocowane junfersy do burt

20210414_081129.jpg

Zaczynam montować furty ale połamałem wiertła 0,7mm i czekam na nowe więc to trochę potrwa20210405_135058.jpgwymieniam drzewo pod platformy gniazd bocianich te z zestawu nie pasują do całości modelu w kolorze i ogóle są do niczego
Pozdrawiam Mirek
 
Back
Top